Pomagajmo skupaj

Nagrad

Projektov

Donacij

Bilo je leto 1990, ko  smo v Sloveniji ustanavljali prvi slovenski Lions klub. To je čas, v katerem smo sprejeli žlahtno idejo Lionizma. Napolnili smo jo s humanostjo in bogato vsebino v prijateljstvu in z občutkom za tedanji, sedanji in jutrišnji trenutek. Z našimi številnimi dejanji smo se uveljavili v slovenskem prostoru in svetovnem Lionizmu.

Ekipa Lions Klub Kranj​

Center Korak za osebe s pridobljeno možgansko poškodbo v Kranju deluje že 15 let in prav toliko časa teče sodelovanje z Lions klubom Kranj. Kranjski lionisti so bili eni prvih naših donatorjev, ki so verjeli v naš program in nas tudi podprli. Skozi leta smo dobili finančno pomoč pri opremi prostorov, nakupih prepotrebnih terapevtskih pripomočkov, izvedbi različnih rehabilitacijskih programov (npr. tabori, jahanje). Finančna sredstva smo in jih še potrebujemo…pa vendar je treba omeniti še nekaj, kar je izredno pomembno. Drobni, majhni projekti, pogosto navzven nevidni. Vezi, ki so se stkale med nami, sprejemanje naših uporabnikov, človeška skrb, empatija, odprtost, druženja v Koraku in izven njega. Odpiranje src in prostora ljudem, ki jim ga je življenje zaradi nezgode zaprlo. Sodelovanje, ki je žlahtno.

CENTER KORAK

Po poklicu sem učiteljica razrednega pouka. V šoli že več let vodim projekt o spoznavanju, razumevanju in spoštovanju drugačnosti med nami. Moje ideje so podobne vodilu lionistov, zato sem se jim pridružila. Članica Lions kluba Kranj sem eno leto. Pomagam, ker mi ob tem zaigra srce.
Tatjana Štular
Preprosto, čutim zadovoljstvo in veselje, kadar spoznam, da prepoznamo stisko ljudi, jim pomagamo in osrečujemo. Če se v naših globinah srca pravilno povežejo čustva in razum, se porodijo morda skrite možnosti in sposobnosti, da znamo s svojo osebnostjo, s svojim delovanjem, poseči v življenja drugih ljudi tako, da zaznamo njihovo stisko, jim nudimo oporo in pomoč, ki jo v dani življenjski situaciji tudi potrebujejo.
Blanka
DALAJ LAMA pravi: “Verjamem, da je na vseh ravneh družbe, naj bo to družina, pleme, narod ali mednarodna skupnost, več sočutja ključ do lepšega in boljšega sveta. Ni nam treba sprejeti kakršnekoli religije ali slediti kakšni ideologiji. Potrebno je le, da razvijemo svoje dobre človeške lastnosti” Jaz pa dodajam: točno to mi omogoča Lions. Irma
Irma